גליון מס -81 | תאריך 11/10/11 | מחיר גליון: ₪1.99 | מחיר באילת (ללא מע”מ: 1.27 ₪)

מלחמת הענקים: מייקרוסופט גוגל

אין זה סוד ששתי ענקיות הטכנולוגיה גוגל ומיקרוסופט אינן מחבבות זו את זו בלשון המעטה, אך מסתבר שחיכוך זה הגיע עד כדי מלחמה של ממש המתנהלת בכמה זירות.

מאת: שחר שבק שבח
המצב הגיע לידי כך שגוגל הגישה תביעה שלא להתייחס בצורה שונה לשתי החברות בנושא מייל מבוסס ענן.
מיקרוסופט לא נשארה חייבת וניסתה להכשיל רכישה של תוכנת נסיעות על ידי גוגל. זאת על מנת להפריע להשתלטותה האחרונה על שוק חיפוש הנסיעות ברשת.
ברמה הטכנולוגית מנסה גוגל להכשיל את פעילות מיקרוסופט בפלטפורמות שונות. כך למשל חוסמת גוגל משתמשים בתוך החברה מלהשתמש בתוכנת חלונות ובנוסף מפיצה היא את "כרום" שהוא אבטיפוס של מערכת הפעלה קרובה. באופן זה בעוד כרום של גוגל הולך ותופס נתח גדול יותר בשוק, הולך ויורד בהדרגה מעמדו של "אקספלורר" של מיקרוסופט.
 
עוד מאבק טכנולוגי הניטש בין השתיים הוא בנושא האבטחה; גוגל הואשמה על ידי מיקרוסופט בסיכון משתמשים באמצעות פרסום קוד מתקפה המשפיע על חלונות. מאבק נוסף הניטש בין השתיים הוא בתחום מעמדן בשוק ודירוגן בדעת הקהל כמו "אקספלורר" כך הולך ויורד מעמדה של מיקרוסופט בשוק הסלולר. עם זאת, ידה של זו על העליונה בהיבט מערכות ההפעלה אופיס וחלונות. אך בעניין המערכות המשרדיות גם גוגל אינה קופאת על שמריה ומפיצה גם היא תוכנות כמו gmail ו – google docs.
"ברמה הטכנולוגית מנסה גוגל להכשיל את פעילות מיקרוסופט בפלטפורמות שונות.."
microsoft
בנושא דעת הקהל צברה לעצמה גוגל נקודות זכות כמדורגת הגבוהה ביותר מבין המעסיקים האטרקטיביים וכן כמותג אטרקטיבי בקרב היפנים.היא גם צפויה לעקוף את מיקרוסופט מבחינת שווי שוק. למורת רוחם של אנשי מיקרוסופט, אמנם העוסקים במקצועות טכנולוגיים פוגשים בעבודתם יותר את מערכות ההפעלה והתוכנות של מיקרוסופט, אך בקרב הקהל הרחב עדיין ידה של גוגל על העליונה בתחומים אלו.
 
עוד מאבק טכנולוגי הניטש בין השתיים הוא בנושא האבטחה. גוגל הואשמה על ידי מיקרוסופט בסיכון משתמשים באמצעות פרסום קוד מתקפה המשפיע על חלונות.
מאבק נוסף הניטש בין השתיים הוא בתחום מעמדן בשוק ודירוגן בדעת הקהל כמו "אקספלורר" כך הולך ויורד מעמדה של מיקרוסופט בשוק הסלולר. עם זאת, ידה של זו על העליונה בהיבט מערכות ההפעלה אופיס וחלונות. אך בעניין המערכות המשרדיות גם גוגל אינה קופאת על שמריה ומפיצה גם היא תוכנות כמו gmail ו – google docs. בנושא דעת הקהל צברה לעצמה גוגל נקודות זכות כמדורגת הגבוהה ביותר מבין המעסיקים האטרקטיביים וכן כמותג אטרקטיבי בקרב היפנים. מיקרוסופט מבחינת שווי שוק.
 
למורת רוחם של אנשי מיקרוסופט, אמנם העוסקים במקצועות טכנולוגיים פוגשים בעבודתם יותר את מערכות ההפעלה והתוכנות של מיקרוסופט, אך בקרב הקהל הרחב עדיין ידה של גוגל על העליונה בתחומים אלו.
 
כל עבודת הקידום נעשית תחת קורת גג אחת. עשרים מקצועני אינטרנט מחכים לשרת אתכם, הלקוח הבא שלנו.
ניתן לקבוע פגישת היכרות בטלפון 077-4306020 או ע"י מילוי טופס הצור קשר.